rouyan
26 اسفند 1401 - 15:52

قدرت آمریکا رو به افول است/ پایان نظام تک قطبی در دنیا

سمنان- امام جمعه موقت سمنان با بیان اینکه قدرت آمریکا رو به افول است، گفت: امروز بهترین فرصت است که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی به فکر قدرتمندتر شدن در جهان بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام غلامحسین مهدوی نژاد در خطبه‌های آخرین نماز جمعه سال ۱۴۰۱ سمنان به میزبانی مصلای نماز جمعه ضمن بیان اینکه قدرت آمریکا رو به افول است، ابراز کرد: آمریکا سال‌ها بود که به دنبال تک قطبی شدن دنیا به لحاظ قدرت خودش در ابعاد اقتصادی، نظام و سیاسی بود اما امروز شاهد هستیم که این تک‌قطبی بودن در حال از بین رفتن است.

وی با بیان اینکه طبق تحلیل‌های کارشناسان امروز بیش از هر زمان دیگری قدرت آمریکا رو به افول گذارده است، افزود: آمریکا عامل اصلی جنگ در بسیاری از کشورها محسوب می‌شود و حالا خودش درگیر و دار مشکلات عدیده اقتصادی و داخلی گرفتار شده است.

امام جمعه موقت سمنان بیان کرد: امروز بهترین فرصت است که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی به فکر قدرتمند تر شدن در جهان بود.

مهدوی نژاد به تلاش‌های دشمنان برای اغتشاشات و عدم همراهی مردم ایران اسلامی با آنها و پایبندی به نظام اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: حضور مردم ما در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر نشان داد که مردم ما با معاندان همراهی نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال انحراف ذهن مردم ما هستند و برای این منظور از ابزارهای مختلف استفاده می‌کنند، گفت: دشمن به دنبال پیشبرد اهداف شوم خود است اما ملت ما همواره هوشیاری هستند.

امام جمعه موقت سمنان با اشاره به حدیثی درباره ماه رمضان بیان کرد: یکی از توصیه‌هایی که در این روزهای پایان شعبان وجود دارد این است که اگر کسی دین یا امانتی از دیگری بر گردن دارد قبل از ماه رمضان آن را ادا کند.

مهدوی نژاد همچنین با بیان اینکه روزهای باقی مانده از ماه شعبان بهترین فرصت برای استغفار است، افزود: بخشش، تلاوت قرآن کریم، تقوای الهی و … در زمره بهترین توصیه‌ها همزمان با فرا رسیدن ماه رمضان است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1097735